پس از پایان اولین نمایشگاه نهاده های کشاورزی ؛

رضایت مخاطبان از برگزاری نمایشگاه

به گزارش ستاد برگزاری اولین نمایشگاه نهاده های کشاورزی، اولین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی سه شنبه 26 آذر ماه ،در محل دائمی نمایشگاه های بوستان گفتگو با همکاری انجمن های سم، کود و بذر اصلاح شده آغاز به کار کرد.

روز نخست، در مراسم آیین افتتاح این نمایشگاه سید محمد حسین شریتمدار(مشاور عالی وزیر جهاد کشاورزی)، محمدرضا فتوحی ( رییس سازمان حفظ نباتات و معاون وزیر جهاد کشاورزی)، سید مهدی حسینی (رئیس انجمن وارد کنندگان سم و کود ایران)، محسن احمد مخبری(نایب رییس انجمن وارد کنندگان سم ایران) و محمد علی عرب (رییس انجمن صنایع تولیدکنندگان سم ایران) حضور داشتند.

پس از سخنرانی هر کدام از مسئولین، تندیس اولین نمایشگاه نهاده های کشاورزی توسط مشاور عالی و معاون وزیر کشاورزی امضا شد و سپس از بخشهای مختلف نمایشگاه بازدید کردند.

دومین روز کاری نخستین نمایشگاه نهاده های کشاورزی در حالی به کار خود ادامه داد که شرکت های حاضر در نمایشگاه و بازدیدکنندگان رضایت خوبی از شرایط برگزاری داشتند.

در حالیکه محیط آرام نمایشگاه از جمله نکات مثبت و مورد توجه غرفه داران بود؛ شرکت کنندگان  از استقبال مردم از تمامی استان های کشور غافلگیر شده بودند.

در این خصوص بازدید کنندگان معتقد بودند نحوه اطلاع رسانی مطلوب و محصولات خوب از برترین ویژگی های این نمایشگاه بوده است از طرفی وجود چنین نمایشگاه هایی باعث ارتقای سطح دانش کشاورزان و باغداران شده که همین امر می تواند باعث بهبود شرایط کشاورزی باشد.

حمایت همه جانبه مجلس از تولیدکنندگان و عرضه کنندگان نهاده های کشاورزی

روز سوم، با حضور سید راضی نوری، عضو کمیسیون کشاورزی در نمایشگاه با بیان اینکه ما به عنوان نمایندگان مردم وظیفه داریم تا از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان حمایت کنیم تا سطح سلامت در جامعه به میزان مطلوب برسد،گفت: مشکلات را به دولت انعکاس داده و از وزارت جهاد کشاورزی و کمیسیون های مربوطه خواستار پاسخ گویی خواهیم بود.

سپس تولیدکنندگان و عرضه کنندگان نهاده های کشاورزی با امضای نامه ای اهم مشکلات و موانع صنف خود را به این نماینده مجلس ارائه دادند تا بدینوسیله صدایشان به گوش مسئولین اجرایی برسد.

توانایی بخش های خصوصی بالا تر از تصورات مجلس است

در روز پایانی قاسم عزیزی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با حضور در نمایشگاه با شرکت در نشست خبری در خصوص برگزاری این نمایشگاه گفت: برپایی نمایشگاهی با حضور شرکت های مختلف حوزه کشاورزی به طور قطع مشکلات این حوزه را برطرف و فعالیت های آنها را پویا تر می کند.

وی در بازدید از نمایشگاه، فعالیت در حوزه کشاورزی را یکی از افتخارات ملی عنوان کرد و افزود: بدون شک مجلس شورای اسلامی می تواند با حمایت از فعالان این حوزه موجب افزایش انگیزه در تولید و ارتقا بهره‌وری شود.

همچنین علی قنبری ، نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با حضور در نخستین نمایشگاه نهاده های کشاورزی میزان استقبال از نمایشگاه را خیلی خوب ارزیابی کرده و گفت: برگزاری چنین نمایشگاه هایی از سوی بخش خصوصی می تواند به کمک دولت آمده و صنعت کشاورزی را بهبود بخشد

برگزاری نمایشگاه نهاده های کشاورزی توسط بخش خصوصی، شگفتی آور بود

رئیس سازمان حفظ نباتات و معاون وزیر جهاد کشاورزی نیز با اشاره به برگزاری اولین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی گفت: با توجه به برگزاری اولین نمایشگاه در حوزه نهاده های کشاورزی، استقبال پر شور مخاطبان انرژی مضاعفی را به بخش خصوصی انتقال داده است که این موضوع آغاز فعالیت های جدید در حوزه کشاورزی خواهد بود.

آقارضا فتوحی با تاکید بر اینکه برپایی نمایشگاه نهاده های کشاورزی تاثیرات بسیاری در این حوزه خواهد داشت، اظهار کرد: برپایی این نمایشگاه سطح کیفیت محصولات را بالا می برد از طرفی رقابت میان شرکت های مختلف تولیدکنندگان و واردکنندگان را افزایش خواهد داد.

وی حضور مسئولان دولتی در این نمایشگاه را گام اول آغاز تعاملات دولت و حوزه کشاورزی دانست و تصریح کرد: پاسخ مثبت مسئولان دولتی برای حضور به نمایشگاه و استقبال آنان از این نمایشگاه، موج جدیدی از فعالیت های بخش خصوصی  را آغاز خواهد کرد.